• підвищення рівня туристської майстерності учасників туристських змагань та безпеки проведення туристських подорожей;

• пропаганда здорового способу життя;

• зміцнення дружніх стосунків юних туристів області.

2. Місце та час проведення

Зліт-змагання проводиться на території турбази “Лиса гора” (Василівське лісництво) 25-28 вересня 2009 року. Командам необхідно прибути на місце проведення змагань 25 вересня 2009 року до 1300.
3. Керівництво змаганням

Загальне керівництво підготовкою та проведенням обласного зльоту-змагань з пішохідного туризму серед учнівської молоді здійснює КЗ “Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді” ЗОР.

Відповідальність за безпосереднє проведення зльоту покладається на головну суддівську колегію, затверджену КЗ“ЗОЦТКУМ”ЗОР.

4. Учасники зльоту-змагань

До участі в обласному зльоті-змаганні допускаються команди, що посіли І місце в районних змаганнях серед учнівської молоді, а також команди позашкільних закладів і переможці відбіркових змагань серед туристських гуртків КЗ “ЗОЦТКУМ” ЗОР за двома віковими групами:

• 1992-1994 рік народження - старша вікова група;

• 1995-1996 рік народження - середня вікова група;

• 1997-1998 рік народження - молодша вікова група.

Склад однієї команди – 11 чоловік: 6 основних учасників, з яких не менше 2-х дівчат, 2 запасних учасники, тренер, представник, суддя від команди.

Команда, яка не надала суддю для суддівства зльоту-змагань одержує 6 штрафних балів при підведенні загального підсумку змагань.

Учасники змагань повинні мати особисте та командне спорядження, необхідне для проходження дистанцій та забезпечення безпеки учасників.

5. Програма зльоту-змагань

5.1. Змагання проводяться відповідно Правил змагань зі спортивного туризму, затверджених Федерацією спортивного туризму України 24.04.2008 р.

та Настанов з організації страховки та суддівства етапів змагань з техніки пішохідного туризму.

5.2. Для всіх вікових груп змагання проводяться з видів:

• командні змагання на дистанції “Смуга перешкод”;

• командні змагання на дистанції “Крос-похід”;

• конкурсна програма.

Клас дистанцій для молодшої вікової групи – І, для середньої та старшої – ІІ.

28.09 -

1000 – підведення підсумків, нагородження переможців. Урочисте закриття зльоту-змагань. Роз’їзд команд.

1. Конкурсна програма:

• конкурс-привітання “Візитна картка команди”

• конкурс “Туристська пісня”;

• конкурс “Народна пісня”;

• конкурс емблем;

• конкурс “Краще туристське фото”;

• конкурс “Кип’ятіння води”;

• конкурс “Кращий туристський побут”.

Головна суддівська колегія залишає за собою право вносити зміни до Програми та Умов проведення змагань (в бік спрощення).

6. Документація та терміни її подання

Письмове підтвердження про участь у зльоті-змаганнях команд певних вікових груп надіслати до 15 травня 2009 року на адресу КЗ “ЗОЦТКУМ” ЗОР: 69091, м. Запоріжжя, вул. Немировича-Данченка, 46а, тел. 224 02 70, 224 02 71.

Іменні заявки на участь команд у змаганнях за формою Додатку 1, завірені підписом та печаткою начальника рай(міськ)ВО або директора навчального закладу (позашкільного, професійно-технічного), а також печаткою лікувального закладу, подаються в мандатну комісію змагань у день заїзду.

Разом з іменною заявкою керівникам команд необхідно подати такі документи:

• учнівські квитки або довідки з місця навчання на 2008-2009 р.н. з фотографією, завірені підписом директора навчального закладу і печаткою, що перекриває фотографію не менше ніж на третину;

• страхові поліси від нещасних випадків на всіх учасників дійсні на час проведення змагань. Умови страхування повинні передбачати страховий захист від нещасних випадків, які сталися під час занять спортом;

• наказ про участь у змаганнях організації, яка відряджає.

7. Умови прийому та розміщення команд

Проживання учасників зльоту-змагань на території турбази “Лиса гора” безкоштовне. Команди-учасниці повинні мати з собою необхідне спорядження для проживання та приготування їжі в польових умовах.

Місце стоянки команд на території табору погоджується з комендантом змагань.

8. Підведення підсумків змагань

8.1. Підсумки зльоту-змагань у загальному заліку і з окремих видів програми підводяться окремо для кожної вікової групи.

8.2. При кількості команд в групі менше 6-ти ІІ і ІІІ місце не присуджується.

8.3. У загальному заліку зльоту-змагань переможці визначаються за найменшою сумою балів (місце помножується на коефіцієнт К), які отримали команди з видів:

• командні змагання на дистанції “Смуга перешкод”

К=1,5;

• командні змагання на дистанції “Крос-похід”

К=2;

• конкурсна програма

К=1.

При рівності результатів, перевага надається команді, яка має кращий результат з виду “Крос-похід”.

Команда, яка виступила не у всіх видах програми зльоту-змагань, у загальному заліку займає місце після команд, що мають більш повний залік.

8.4. У командних змаганнях на дистанції “Смуга перешкод” переможці визначаються за сумою часу, витраченого на проходження етапів дистанції та штрафного часу.

При рівності результатів перевага надається команді, що має меншу суму штрафного часу.

8.5. У командних змаганнях на дистанції “Крос-похід” “Жорстке ралі” переможці визначаються за найменшою кількістю штрафних балів.

При рівності результатів перевага надається команді, що має менше штрафів на етапах згідно пріоритету. Пріоритет етапів оголошується головною суддівською колегією перед початком змагань.

8.6. У конкурсній програмі переможці визначаються за найменшою сумою балів, які отримали команди у окремих видах програми.

Команда, яка взяла участь не у всій конкурсній програмі, займає місце після команд, що мають повний залік.

9. Нагородження переможців

9.1. Команди всіх вікових груп, які посіли І, ІІ, ІІІ місце у загальному заліку зльоту-змагань, нагороджуються грамотами КЗ “ЗОЦТКУМ” ЗОР, медалями, призами*. Керівники цих команд нагороджуються грамотами облУОН.

9.2. Команди всіх вікових груп, які посіли І, ІІ, ІІІ місця з окремих видів програми нагороджуються грамотами КЗ “ЗОЦТКУМ” ЗОР.

9.3. Команди всіх вікових груп, які посіли І, ІІ, ІІІ місця з окремих видів конкурсної програми, нагороджуються грамотами КЗ “ЗОЦТКУМ” ЗОР.

10. Фінансування

Витрати на організацію, проведення та нагородження призерів – за рахунок КЗ “Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді” ЗОР.

Витрати на відрядження команд, тренерів, представників і суддів від команд (проїзд, добові) – за рахунок організації, що відряджає команду.

Іменна заявка

__________________________________ рай(міськ)ВО просить допустити до участі у обласному зльоті-змаганні з пішохідного туризму серед учнівської молоді команду ______________________________________________________