litceymos.ru 1










Методичний семінар – дидактичне асорті

«Інноваційний пошук учителя. Осмислення уроку як результату застосування новітніх технологій»


Хочеш змінити світ? Почни з себе. Людина – це творець себе.

М.Бердяєв.

Хто навчає інших, учиться сам Я.А Коменський.


Мета: формування інноваційного стилю діяльності педколективу.

Завдання:


  • Підвищення рівня професійної майстерності педагогів;

  • Реалізація їхніх творчих ініціатив, інновацій та реальних досягнень;

  • Забезпечення відповідальності кожного за результати своєї праці.

План проведення методичного семінару

  1. Організаційний момент.

    • Визначення мети, завдань, напрямів діяльності. Філософська притча «Сад, каміння»

    • Психологічна вправа «Я в сонячному сяйві».

Мета : стимулювання вчителів до співпраці, позитивна мотивація

  1. Теоретична частина.

    • Урок – основна форма організації навчально-виховного процесу.

    • Рефлексія як самоаналіз діяльності та її результатів.

    • Форми представлення інноваційного педагогіческого досвіду:

  1. технопарк;

  2. майстер - клас;

  3. педагогічна майстерня Демонстрація мультимедійної презентації.

3.Практична частина.

    • Творча лабораторія вчителя інформатики, «Використання інтердошки в активній педпрактиці»
    • Майстер-клас вчителя етики за темою «Цінності людини у сучасному світі».


    • Педагогічна майстерня вчителів української мови та літератури «Формування ключових компетентностей учнів шляхом впровадження новітніх технологій».

4.Рефлексія

Калейдоскоп «У світі мудрих думок». Відеокліп «Терапія квітів»


Рекомендації методичного семінару


  1. Повторити основні поняття сучасної дидактики в контексті компетентісно - орієнтованого підходу до навчання.

  2. Змоделювати інноваційну форму презентації власного педагогічного досвіду.

  3. Підготувати власну електронну продукцію для мультимедійного супроводу.



Література


1. С.В. Вердіна «Педагогічна рада», Харків, «Основа», 2007 р., стор.165

2. Б.Т. Панов «Типи і структура уроку», Москва «Просвещение», 1966 р.,стор 8.

3. В.О. Онищук «Урок у сучасній школі», Москва «Просвещение» 1981 р., стор.68

4. Б.О. Житник «Методичний порадник», Харків, вид. гр «Основа», 2005 р., стор.15

5. Ампілова Л.П. «Урок у сучасному вимірі», «Основа», 2006 р., стор5.

6. Підбірка журналів «Завуч», «Управління», «Педагогічна майстерня» за 2010-2011 роки.

7.Інтернет – ресурси педагогічних сайтів України та Росії.