litceymos.ru 1



Конвенція ООН.

Паво дитини на здорове харчування.(Стаття 27).


Мета:ознайомити учнів із основним документом про права дитини; розвивати вміння знаходити права дитини, які не шкодять її здоров’ю; виховувати дитину як здорового громадянина, який піклуватиметься про особисте здоров’я та життя.

Хід заняття


Доброго дня, дорогі діти!

Сьогодні ми з вами зустрілись не випадково, тому що у нас буде незвичайна зустріч. Спілкуватись з вами будемо у не звичному режимі.

Будь ласка, утворіть живий акваріум.(Діти із стільчиками розміщуються у коло).

Саме у такому вигляді ми поговоримо про ваші права, які записані у Конвенції.

Важливим документом, який був схвалений Генеральною Асамблеєю 20 листопада 1989року, стала Конвенція про права дитини.


  • А що ж таке Конвенція?

Конвенція – це угода, договір між державами з приводу якого-небудь питання.

Отже, 27 лютого 1989року Верховна Рада України затвердила Конвенцію про права дитини, проголошену Асамблеєю ООН.

  • Про що ж говориться в цьому документі?

(Діти одержують малюнки з правами і зачитують їх. 12 шт.)


  • Багато прав мають діти, але ми сьогодні поговоримо з вами про ваше право на охорону здоров’я і здорове харчування.

Варто знати, що щороку у світі від хвороб вмирає до 5млн дітей, з них 3,5млн – від хвороб, які можна вилікувати. В Україні із 1000новонароджених 22дитини вмирає, не


досягши 5-річного віку. Багато неповнолітніх дітей в нашій країні – діти з різними хронічними захворюваннями.

Тому у статті 24 зазначено:

Держави- учасниці визнають право дитини користування найбільш досконалими послугами системи охорони здоров’я і засобами лікування хвороб та відновлення здоров’я.

  • Діти, а любите ви слухати казки?

Добре всім відома казка про Попелюшку. Ось прослухайте уривок .Які права дитини тут порушуються?

Вони відібрали в дитини її ошатні сукенки, надягли на неї старе сіре лахміття й дали на ноги деревянки.

- Ха-ха-ха,гляньте, як вирядилась горда королівна!- зареготали вони й повели дівчинку до кухні.

Відтепер їй довелося з ранку до ночі тяжко працювати: вставати до схід сонця, носити воду, розпалювати в печі, варити їжу й мити посуд. А зведені сестри ще й вигадували, чим би їй допекти,- глузували з неї, висипали в попіл горох та сочевицю, а тоді загадували дівчинці, щоб вона знов вибирала їх звідти по зернині. Напрацюється вона за день, натомиться,а ліжка не має, доводиться їй там-таки біля печі й лягати в попіл. Тому вона завжди була в сажі, завжди в попелі, і прозвали її Попелюшкою.

(Порушено право Попелюшки на належне харчування, житло, одяг)


- Чи знаєте ви казки, де не порушуються права дитини?

(Відповідь учнів)

- Так. Я пропоную вам послухати уривок із народної казки « Івасик-Телесик ».Уявіть, яку їжу носить мати Телесику, щоб задовольнити його право на здорове харчування.

(Дитина читає уривок)


Івасик-Телесик(уривок)

Українська народна казка

От дід зробив золотий човник і срібнеє весельце, спустили на річку, він і поплив. То оце він їздить по річці, ловить рибку та годує діда й бабу, наловить та віддасть – і знову поїде. А мати йому їсти носить. Та й каже:

- Гляди ж, сину, як я кликатиму, то пливи до бережка, а як хто чужий, то пливи далі!

От мати наварила йому снідати, принесла до берега та й каже:

Телесику, Телесику!

Приплинь,приплинь до бережка!

Дам я тобі їсти й пити!

(Телесик почув)

- Ближче, ближче, човнику, до бережка!Це ж моя матінка снідати принесла.

Пливе. Пристав до бережка, наївся, напився, відіпхнув золотий човник срібним весельцем і поплив далі рибку ловити.


(Перелік їжі: суп, каша, молоко, хліб, пиріжок. Їжа якісна і корисна для хлопчика).


  • А чому мати не принесла йому чіпси, сухарики?

(Тому що вони шкодять здоров’ю дитини).


Гра з м’ячем


- А зараз ми пограємо у м’ячик. Я буду кидати вам по черзі м’яча і називатиму продукт. А ви повинні упіймати «здоровий» продукт і відбити «не здоровий».


Яблуко чіпси

Груша сухарики

Хліб горілка

Молоко вино

Сік тютюн

Риба наркотик

Цукерки пиво


- Наш великий акваріум поділимо на міні акваріуми. Для цього ми згрупуємося за допомогою кольорових кружечків: червоних, жовтих, зелених.

(Діти групуються і одержують завдання «Скласти прислів’я».


Здоров’я маємо – не дбаємо,

найвище багатство.

Здоров’я –не все,

а втративши – плачемо.

Здоров’я -

але все без здоров’я – ніщо.




Доки здоров’я служить,

здоровий дух.

Бережи одяг, поки новий,

то чоловік не тужить.

В здоровому тілі -

а здоров’я, поки молодий.




Здоров’я

половина здоров’я.


Весела думка -

за гроші не купиш.

Подивись на вигляд

та й не питай про здоров’я.




Сміх краще лікує,

ніж усі ліки.


Люди часто хворіють,

немає щастя.

Без здоров’я

бо берегтися не вміють.




Вартість здоров’я знає лише той,

Той про те гомонить.

У ворожки лікуватись -

Хто його втратив.

У кого що болить,

Без здоров’я зостатись.


(Діти працюють).


- Уважно погляньте на ці три кольори. Що вони символізують? Так, це кольори світлофора. Адже це знак, який теж допомагає вам на вулиці берегти своє життя і здоров’я.

- Молодці! Із усіма завданнями ви справились. А зараз підведемо підсумок нашого заняття. Будь ласка, погляньте ще раз на свої малюнки і уважно прочитайте право дитини. Я буду читати номер статті і право дитини, а вам потрібно піднятись і вийти, ставши у шеренгу.

Стаття 27. Кожна дитина має право на корисну і якісну

їжу.

Стаття 28.Кожна дитина має право на освіту.

Стаття 3. Кожна дитина має право на турботу з боку

дорослих.

Стаття 37. Кожна дитина має право на захист від

фізичного та психологічного насильства.

Стаття 24. Кожна дитина має право на медичну допомогу.

Стаття 31. Кожна дитина має право на дозвілля.

Стаття 3. Кожна дитина має право на збереження

сімейного зв’язку.

Стаття 6. Кожна дитина має право на життя.

Стаття 31. Кожна дитина має право на відпочинок.

Стаття 12. Кожна дитина має право на захист від

експлуатації фізичною особою.

Стаття 23. Діти-інваліди мають право на турботу про

фізичний та психологічний стан.

Стаття 2. Усі діти незалежно від кольору шкіри, мови,

релігії, статті мають рівні права.

- На цьому наше заняття завершується. Я вам щиро дякую. Молодці. До побачення.